Co oznaczają widoczne dobrze odgraniczone i wysycone cienie okrągłe?

Rtg klatki piersiowej W polu górnym i środkowym pluca lewego widoczne dobrze odgraniczone i wysycone cienie okrągłe wielk. 3 cm. Poza tym w obu polach płucnych najliczniejsze w szczycie pluca lewego induracje . Dodatkowo w polu dolnym płuca prawego widoczne dobrze wysycone guzki wielk. do 1 cm. Wneka prawa naczyniowa , lewa zniekształcona podciągnieta ku górze. Czy to jest coś złego ? Mojej siostrze wyszło tak w opisie niewiem jak jej pomóc.?

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna dalsza diagnostyka, najprawdopodobniej tomografia komputerowa oraz pilna wizyta u pulmonologa lub torakochirurga. Zmiany mogą być nowotworowe, gruźlicze, guzki łagodne, konieczna weryfikacja.
Pozdrawiam