Jak interpretować wynik badania płuc i serca?

W polu środkowym płuca lewego, przysercowo, na tle tylnego odcinka zebra IX-go słabo wysycony cień wielkości 12mm, w polu dolnym cień wielkości około 3mm. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca niepowiększona. Przepona i kąty przeponowo- żebrowe wolne. Proszę o udzielenie informacji czy z tego opisu wychodzi coś poważnego.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Widoczne są 2 cienie okrągłe w polach płucnych ale niestety na podstawie badania rtg oraz bez znajomości stanu klinicznego pacjenta nie da się powiedzieć nic na temat charakteru tego typu zmian. Konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego w celu interpretacji wyniku oraz ewentualne dalsze badania diagnostyczne.