Jak interpretować wynik badania RTG płuc i czy potrzebna jest konsultacja medyczna?

Otrzymałam taki opis badania RTG: Przepona i kąty wolne. Cień włóknisty odwnękowo w polu środkowym płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych i naciekowych. Cień srodkowy i sylwetka serca w normie. Widoczne cienie linijne przysercowo po w polu środkowym płuca lewego-po zabiegu oparacyjnym. Muszę udać się jeszcze do specjalisty czy ten wynik jest prawdlowy?

Lek. Tomasz Budlewski

zależy od historii medycznej , konieczna wizyta u pulmonologa i dalsza szerszą diagnostyka