Jak interpretować wynik badania RTG klatki piersiowej u 46-latka?

Witam. RTG klatki piersiowej- Radiografia, klatka piersiowa, zdjęcie płuc techniką miękką. Opis badania : Przepona obustronnie o policyklicznym zarysie. Zagęszczenie bliznowato niedodmowe w polu dolnym płuca prawego oraz drobne w lewym kącie przeponowo-żebrowym; poza tym pola płucne bez świeżych zmian. Serce rtg nieposzerzone o spłyconej talii.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dokładną i szerszą diagnostyka Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecając ego powyższe badania , sądzę że będzie konieczna konsultacja pulmonologa