Wynik RTG klatki piersiowej 20-letniej osoby do analizy

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników 20 latki. RTG klatki piersiowej: "Wzmożony rysunek naczyniowy w dolnych biegunach wnęk płucnych, podejrzenie zaostrzenia rysunku oskrzelowego. Płuca poza tym bez zmian ogniskowych. Serce w granicach normy o wygładzonej talii. Przepona o gładkich obrysach. Kąty wolne".

Lek. Tomasz Budlewski

Wzmożony rysunek naczyniowo- oskrzelowy może wynikać z wielu przyczyn. Bez Badania lekarskiego oraz poznaniu objawów klinicznych u pacjenta ciężko jest coś więcej powiedzieć. Wzmożony rysunek naczyniowo- oskrzelowy może być wynikiem przewlekłego lub ostrego zapalenia oskrzeli, rozstrzeni oskrzeli, astmy oskrzelowej, niewydolności serca i wielu innych. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.