Pole płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym

Witam , mam wynik , który mnie nie pokoi , a lekarza mam dopiero za 10 dni .Pole płucne o wzmozonym rysunku naczyniowym .Pasmowate zageszczenie w polu dolnym płuca lewego-zmiana włuknista pozapalna .Sylwetka w granicach norny kąty p-ż wolne .Dziękuje .

Lek. Katarzyna Szymczak

Wzmożony rysunek naczyniowy może być wynikiem przewlekłego lub ostrego zapalenia oskrzeli, rozstrzeni oskrzeli czy też niewydolności serca, widoczne także zmiany po przebytym zapaleniu.
Pozdrawiam