Co znaczą pola płucne o nieco wzmożonym rys. naczyniowo-oskrzelowym?

Wynik badania rentgenowskiego u mnie jest następujący....Pola płucne o nieco wzmożonym rys.naczyniowo - oskrzelowym - bez zmian naciekowych. Serce w granicach wieku. Wysoko ustawiona lewa kopuła przepony. Mam 65 lat - nigdy nie paliłam papierosów, nie przechodziłam też zapalenia płuc - w grudniu miałam lekkie zapalenie oskrzeli ale po wizycie kontrolnej w/g P. Doktor wszystko było w porządku...Czy muszę martwić się tym wynikiem - niepokoi mnie ta wysoko ustawiona kopuła przepony - czy to coś grożnego ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zmiany w rtg zazwyczaj utrzymują się dłużej niż zmiany osłuchwe. Stąd może być wzmożony rysunek naczyniowo-oskrzelowy po infekcji. Zawsze należy jednak zgłosić się do lekarza, który zlecił badanie z wynikiem.