Opis RTG płuc i zmiany guzkowe
Dzień Dobry. Mój tata ma wizytę dopiero w grudniu a opis rtg płuc brzmi tak: pola płucne z obecnością przewlekłych zmian tkanki płucnej śródmiąższowej i zmianami guzkowymi podopłucnowymi obu płuc. Linijne zmiany bliznowe tkanki płucnej segmentów podstawnych płatów dolnych płuc z towarzyszącymi zrostami opłucnowo przeponowymi na kopułach przepony. Poszerzone światło naczyń płucnych o obrazie nadciśnienia w krążeniu płucnym. Czy to coś groźnego? Bardzo proszę o pomoc

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Ciężko się odnieść jedynie na podstawie opisu. Warto jest porównać to rtg ze starym. Jeśli nie było takich zmian wskazana jest szybsza wizyta u pulmonologa być może prywatnie.
Pozdrawiam.