Opis RTG płuc i zmiany guzkowe

Dzień Dobry. Mój tata ma wizytę dopiero w grudniu a opis rtg płuc brzmi tak: pola płucne z obecnością przewlekłych zmian tkanki płucnej śródmiąższowej i zmianami guzkowymi podopłucnowymi obu płuc. Linijne zmiany bliznowe tkanki płucnej segmentów podstawnych płatów dolnych płuc z towarzyszącymi zrostami opłucnowo przeponowymi na kopułach przepony. Poszerzone światło naczyń płucnych o obrazie nadciśnienia w krążeniu płucnym. Czy to coś groźnego? Bardzo proszę o pomoc

Piotr Pilarski

Ciężko się odnieść jedynie na podstawie opisu. Warto jest porównać to rtg ze starym. Jeśli nie było takich zmian wskazana jest szybsza wizyta u pulmonologa być może prywatnie.

Pozdrawiam.