Silny trądzik ropny u chłopaka

witam, chciałabym prosić o pomoc, ponieważ mój chłopak ma straszny problem z trądzikiem ropnym występującym na brodzie/szyi/ale także i na głowie!! był u dermatologa, dostał maści fioletowy płyn z alkoholem lecz to nic nie dało. ograniczył słodycze i dietę i dalej nic. czy mogą Państwo ogółem nakreślić nam jakoś problem ? z góry dziękuję i pozdrawiam, marysia
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty