Sinienie nogi po operacji złamania kostki

W dniu 1.11.2014 miałam operację opis; otwarta repozycja złamania kostki przyśrodkowej podudzia ze stabilizacją śrubą samogwintującą , otwarta repozycja kostki bocznej ze stabilizacją złamania płytką 5.0 chm, stabilizacja więzowzrostu piszczelowo-strzałkowgo dalszego przy pomocy śruby longeta. Założenie szyny gipsowej, zakaz obciążania nogi. Mam pytania;1/ czy to jest normalne, że jak nogę opuszczę w dół to ona sinieje ?, 2/czy śruby są do wyciągnięcia ? Jaka rehabilitacja i kiedy? Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane sinienie nogi może być konsekwencją zaburzeń krążenia. O tym jakiej rehabilitacji będzie Pani wymagała i kiedy oraz czy konieczne będzie usunięcie ślub powinien zdecydować specjalista ortopeda, który prowadzi Pani leczenie.