Sinienie ust po przebudzeniu u 19-miesięcznego dziecka

Dzień dobry Mojemu 19miesięcznemu synowi sinieją usta od czasu do czasu po przebudzeniu. Badanie usg serca wykazało przerwę w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Lekarz stwierdził, że jest to częste u dzieci i powinno samo się skorygować z wiekiem. EKG jest prawidłowe. Co może być powodem sinienia.

Aleksander Ropielewski

Najpewniej opisana wada serca. Nie wiem jakie są pozostałe wyniki badań dodatkowych, abym mógł jednoznacznie ocenić czy są inne powody dla których Pani syn może mieć opisane objawy.