Skąd wynika różnica w badaniu HCG na 2 rożnych aparatach?

Witam. Proszę o pomoc. Wynik z dnia 16.11 hcg (icd-9:l47) 13,86 mIU/ml robiony w laboratorium w Jeleniej Górze testem firmy Roche, metodą elektrochemiluminescencji na aparacie Cobas i wynik z 18.11 beta HCG 6.33 mIU/ml robiony w laboratorium w Zgorzelce na analizatorze Cobas e 411 metodą ECLIA. Czy jest prawdopodobieństow różnicy tych dwóch wyników zależne od metody, aparatu na którym były robione czy poziom hcg naprawdę spada?

Lek. Tomasz Budlewski

jest możliwość, konieczne jest oznaczenie powtórne obojętnie w którym laboratorium aby ocenić czy jest przyrost beta hcg aby stwierdzić ciążę.