Skape miesiączki i wysoki poziom prolaktyny

Witam nie jestem w ciąży a zbiera mi się pokarm w piersiach często boli mnie głowa i miesiączki są coraz dłuższe bywają bardzo skąpe lub bardzo obfite .Zrobiłam badanie poziomu prolaktyny i wynik jest taki 543,8 czy mam się czegoś obawiać .Bardzo proszę o odp. pozdrawiam Angelika

Aleksander Ropielewski

Należy zdiagnozować (badania krwi i ew. obrazowe) przyczynę hiperprolaktynemii i rozpocząć leczenie. Zwykle wystarczy leczenie farmakologiczne, w niektórych przypadkach konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski