Skierowanie...

Witam,
jestem w 28 tyg. ciąży, do lekarza chodzę na kasę chorych. Lekarz kazał mi zrobić badanie na "krzywą cukrową", gdy spytałam czy dostanę skierowanie to Pani Doktor powiedziała, że na to badanie nie daje się skierowania (gdy wynik wyszedł źle i kazała mi powtórzyć, to znowu spytałam o skierowanie to odpowiedziała mi: "niestety jesteśmy bardzo ograniczeni w kwestii skierowań"i również mi nie dała). Oczywiście miałam problem z otrzymaniem skierowania na mocz, morfologie, gdybym się nie upomniała to bym nie dostała.

Wcześniej robiłam "toxoplazmoze" i również nie dostałam skierowania, a teraz mam jeszcze zrobić "przeciwciała anty D" i na to także nie dostałam skierowania, a o zwolnieniu nie wspomnę.
Powiedziałam Pani doktor, że trudno mi jest usiedzieć w pracy 8 godziny, że boli mnie pod żebrami i podbrzusze jak długo siedzę przy biurku i czy dostanę skierowanie to Pani doktor na to "niestety dzisiaj nie bo nie mam druczków". I w związku z tym mam pytanie, czy lub kiedy i na jakie badania możne dostać skierowanie kobieta ciężarna gdzie się można tego dowiedzieć)?! I czy przysługuje mi zwolnienie lekarskie?!
Dodam, że mieszkam i leczę się we Wrocławiu.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Magda

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż wykracza ono poza kompetencje naszego portalu.

Szczegółowych informacji na Pani problem z pewnością udzieli Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl