Sklerotyzacja pod-chrzęstnej w częściach przyśrodkowych

Witam,mam wielką prośbę o przetłumaczenie mojego wyniku prześwietlenia Opis badania: Sklerotyzacja pod-chrzęstnej w częściach przyśrodkowych z dyskretnymi zaostrzeniami na krawędziach tworzących stawy .Poza tym części kostne bez jednoznacznych zmian urazowych.Wykonałam prześwietlenie po upadku na zgięte kolano , uraz miał miejsce 2 tygodnie temu. , Czy badanie wskazuje na poważny problem?Nadal odczuwam ból przy zginaniu kolana w okolicy rzepki . Mam 25 lat ale miałam już uraz łąkotek.

Witam serdecznie. Ból może być objawem upadku. Nie mniej jednak opis badania wskazuje na istnienie procesu zwyrodnieniowego w stawie. Nie jest to oczywiście konsekwencja kontuzji jednak wymaga obserwacji i leczenia.