Skoki ciśnienia a bolesność okolicy lędźwiowej kręgosłupa

zazywam bisocard 5mg rano i wiecorem prestarium 5mg a przy tych lekach mam skoki cisnienia raz 123/83 za godzine 160/100 skad te skoki cisnienia ostatnio odczuwam bol w okolicy ledzwiowej kregoslupa i z jego prawej strony czy to moze byc powodem tych skokow cisnienia .Co mam robic jakie badania

Witam. Ciśnienie tętnicze krwi jest wartością labilną, która zmienia się w odpowiedzi na różne czynniki miedzy innymi stres i bodźce bólowe. Być może właśnie ból kręgosłupa jest przyczyna tych skoków.