Skręcenie kolana a wynik badania USG

witam, 7 dni temu wywróciłam się skręcając kolano pod siebie. usg wykazało: do 2mm płynu w zachyłku nadrzepkowym, łąkotka przyśrodkowa z cechą pęknięcia rogu tylnego, stabilna. reszta bez zmian. dodam, że noszę stabilizator ale niewielka opuchlizna już zeszła i bólu już brak a oprócz przeskakiwania w kolanie przy zginaniu i prostowaniu większych dolegliwości nie mam. Czasami trochę boli z boku kolana. Czy taki uraz sam się wyleczy czy potrzebny jest jakiś zabieg?Jak zadbać o to by nie pogorszyc

Zazwyczaj tak drobne zmiany pourazowe w zakresie stawu kolanowego goją się po odpowiednim okresie usztywnienia kolana. A dbać o kolano należy zgodnie z zaleceniami ortopedy prowadzącego i wtedy na pewno nic nieszczęśliwego się nie wydarzy.