Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skręcenie łokcia i złamanie kości po upadku

mama okazało sie po upadku że skręciła łokieć i złamała kość promieniową.miała założoną łuskę gipsową.po 10 dniach na kontroli ortopeda kazał zdjąć gips zrobić zdjęcie.po tym już nie założył gipsu tylko coś w rodzaju waty nałożył i bandaż.kazał codziennie otwijać moczyć we wodzie i smarować liotonem.wszystko niby ok ale spuchła strasznie dłoń.co to może być i co dalej robić.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowna Pani, w przytoczonym wywiadzie jest mało danych - o jaki typ złamania kości promieniowej chodzi ( lokalizacja, złamanie z przemieszceniem czy bez ?). Od tych danych i obrazu RTG zależy sposób leczenia. Myślę, że wszystkie watpliwości powinien wyjaśnić lekarz prowadzący dochyczas leczenie lub proszę skonsultowac mamę u innego specjalisty.
W przypadku złamań w zakresie przedramienia często pojawia się obrzęk w okolicy ręki - dlatego tez powinna być ona noszona na temblaku aby zapobiegać powstawaniu obrzęku wywoływanemu dodatkowo przez chodzenie ze spuszczoną kończyną. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy