Skręcenie łokcia i złamanie kości po upadku

mama okazało sie po upadku że skręciła łokieć i złamała kość promieniową.miała założoną łuskę gipsową.po 10 dniach na kontroli ortopeda kazał zdjąć gips zrobić zdjęcie.po tym już nie założył gipsu tylko coś w rodzaju waty nałożył i bandaż.kazał codziennie otwijać moczyć we wodzie i smarować liotonem.wszystko niby ok ale spuchła strasznie dłoń.co to może być i co dalej robić.

Szanowna Pani, w przytoczonym wywiadzie jest mało danych - o jaki typ złamania kości promieniowej chodzi ( lokalizacja, złamanie z przemieszceniem czy bez ?). Od tych danych i obrazu RTG zależy sposób leczenia. Myślę, że wszystkie watpliwości powinien wyjaśnić lekarz prowadzący dochyczas leczenie lub proszę skonsultowac mamę u innego specjalisty.
W przypadku złamań w zakresie przedramienia często pojawia się obrzęk w okolicy ręki - dlatego tez powinna być ona noszona na temblaku aby zapobiegać powstawaniu obrzęku wywoływanemu dodatkowo przez chodzenie ze spuszczoną kończyną. Pozdrawiam