Skrócenie czasu przyjmowania tabletek placebo

Witam, czy skoro przyjmuję tabletki antykoncepcyjne ZOELY (24+4) i zrobiłam przerwę wcześniej po 20 tabletce. To czy mogę teraz 4 dniowy okres przyjmowania tabletek placebo skrócić do 3 dni? Po prostu w ten sposób wróciłabym do dawnego dnia rozpoczynania nowego blistra. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani jednorazowo skrócić przerwę w przyjmowaniu antykoncepcji. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.