Skrzywienie kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego

Witam, Dostałem informację że posiadam Skrzywienie kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego wypukłe w stronę lewą ze szczytem skrzywienia na poziomie L2 zaznaczonym pogłębieniem fizjologicznej kyfozy piersiowej oraz rotacją kręgów na pograniczu lędźwiowym. Wyższe o 1.5 cm ustawienie prawego talerza biodrowego. dziękuje i pozdrawiam. Michał

Szanowny Panie, przytoczony przez Pana opis to zapewne wynik badania RTG kręgosłupa.
Jeżeli jest to Pana jedyne badanie RTG ( brak porównania do klisz wczesniejszych) i do tej pory nigdy nie miał Pan problemów zdrowotnych z tym związanych propnuję konsultację i badanie ortopedyczne celem określenia stopnia zaawansowania skoliozy w badaniu klinicznym. Opierając sie j e d y n i e na opisie badania rtg oraz biorąc pod uwagę Pana wiek - powinien Pan rozpocząć leczenie rehabilitacyjne, którego celem będzie zapobieganie nasileniu opisanych w badaniu zmian. Ćwiczenia, których nauczy się Pan podczas spotkań z rehabilitantami powinny być wykonywane praktycznie do końca życia. Jednak jak wspomniałem - sugerowane przeze mnie postępowanie, po wcześniejszym zbadaniu Pana, powinno być skonsultowane z ortopedą. Pozdrawiam.