Skrzywienie przegrody nosowej a infekcje gardła

Często mam różne infekcje gardła. Pani doktor laryngolog stwierdziła, że jedynym wyjściem będzie zabieg przegrody nosowej, która jest u mnie skrzywiona. Moje pytanie jest następujące: Kiedy byłem dzieckiem miałem gronkowca złocistego (uśpionego), czy jeśli istnieje dalej to jest to jakieś przeciwskazanie do przeprowadzenia zabiegu ? Czy w szpitalu przed zabiegiem robią wymaz itp ?

Potrzebę operacji przegrody nosa ustalasz Ty. Jeżeli nie masz bezdechów nocnych, jeżeli nie chrapiesz w nocy, jeżeli oddychasz nosem swobodnie to nie ma potrzeby operacji. Nie znam pojęcia uśpionego gronkowca złocistego! Zrób sobie wymaz i już. A potem daj znać. Damy radę.