Lwia zmarszczka na czole - jak ją skutecznie usunąć?

Witam. Mam 31 lat i ostatnio zauważyłam, że pojawiły mi się zmarszczki na twarzy. Pojawiła mi się również lwia zmarszczka na czole i z czasem bardziej się pogłębiła. Obecnie mam bardzo dużą tak zwaną lwią zmarszczkę, nawet jak nie marszczę czoła to jest ona widoczna i ciągle wyglądam jakbym była zła. Czy są jakieś zabiegi, które na trwałe pomogłyby pozbyć się lwiej zmarszczki? Jeśli tak to jakie są sposoby? Jestem dosyć młoda, a lwia zmarszczka skutecznie mnie postarza i sprawia, że każdy myśli że mam znacznie więcej lat. Wstyd mi na spotkaniach z innymi matkami w podobnym wieku, na przykład na wywiadówkach. Zauważyłam, że one nie mają lwiej zmarszczki, a ja jestem wyjątkiem. Naprawdę chciałabym pozbyć się lwiej zmarszczki z czoła na dobre i polepszyć swój wygląd. DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ SUGESTIĘ

Witam
Lwia zmarszczka najczęściej związana jest z intensywną mimiką mięśni w tej okolicy. Najczęściej stosujemy tutaj toksynę botulinową w celu wyłączenia nadmiernej mimiki oraz profilaktycznie, żeby odzwyczić Panią od bezwiednego używania tych mięśni. Jeżeli zmarszczka widoczna jest w spoczynku, botoks nie davpełnego efektu. Warto po 2 tygodniach dodatkowo wypełnić tę zmarszczkę kwasem hialuronowym. Efekt nie bedzie trwały, ale bywa, ze po kilku razach zmarszczka staje się prawie zupełnie niewidoczna. Alternatywa to wypelnienie własnym tłuszczem, co daje efekty na kilka lat.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska