Lwia zmarszczka na czole - jak ją skutecznie usunąć?

Witam. Mam 31 lat i ostatnio zauważyłam, że pojawiły mi się zmarszczki na twarzy. Pojawiła mi się również lwia zmarszczka na czole i z czasem bardziej się pogłębiła. Obecnie mam bardzo dużą tak zwaną lwią zmarszczkę, nawet jak nie marszczę czoła to jest ona widoczna i ciągle wyglądam jakbym była zła. Czy są jakieś zabiegi, które na trwałe pomogłyby pozbyć się lwiej zmarszczki? Jeśli tak to jakie są sposoby? Jestem dosyć młoda, a lwia zmarszczka skutecznie mnie postarza i sprawia, że każdy myśli że mam znacznie więcej lat. Wstyd mi na spotkaniach z innymi matkami w podobnym wieku, na przykład na wywiadówkach. Zauważyłam, że one nie mają lwiej zmarszczki, a ja jestem wyjątkiem. Naprawdę chciałabym pozbyć się lwiej zmarszczki z czoła na dobre i polepszyć swój wygląd. DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ SUGESTIĘ
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Mity na temat zabiegów estetycznych

Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg estetyczny, warto zapoznać się z mitami, które mogą krążyć na jego temat. Obejrzyj film i dowiedz się, czy znasz te mity.

Witam
Lwia zmarszczka najczęściej związana jest z intensywną mimiką mięśni w tej okolicy. Najczęściej stosujemy tutaj toksynę botulinową w celu wyłączenia nadmiernej mimiki oraz profilaktycznie, żeby odzwyczić Panią od bezwiednego używania tych mięśni. Jeżeli zmarszczka widoczna jest w spoczynku, botoks nie davpełnego efektu. Warto po 2 tygodniach dodatkowo wypełnić tę zmarszczkę kwasem hialuronowym. Efekt nie bedzie trwały, ale bywa, ze po kilku razach zmarszczka staje się prawie zupełnie niewidoczna. Alternatywa to wypelnienie własnym tłuszczem, co daje efekty na kilka lat.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam najskuteczniejszym zabiegiem na tą okolicę jest zastosowanie Botoxu.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy