Skuteczność NuvaRing po pomyłce w dniu założenia

Dzień dobry, używam Nuva Ring od marca :) Zawsze wyjmowałam krążek w środę o 22, i tydzień później także w środę o 22. Niestety, nie mam pojęcia jak to zrobiłam ale włożyłam krążek dzień wcześniej, czyli we wtorek o 22. Czy ma to jakieś skutki jeżeli chodzi o skuteczność? Kiedy powinnam go wyjąć? Z góry dziękuję :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wcześniejsze włożenie krążka nie wpłynie negatywnie na jego skuteczność. Cały cykl przesuwa się jednak o ten jeden dzień, tj. krążek musi Pani wyjąć dzień wcześniej niż zwykle.