Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Słaby strumień moczu przy podejrzeniu zwężenia cewki moczowej

Mam problem z oddawaniem moczu, strumień jest bardzo słaby (Qmax 14), do ubikacji chodzę co godzinę, półtorej. Urolog podejrzewał zwężenie cewki moczowej, ale cystoskopia nie wykazała żadnych nieprawidłowości (wynik PSA również w normie). Zasugerowano, że może to być objaw psychosomatyczny. Ale zanim pójdę do psychologa, chciałem się upewnić, czy może to być jednak coś somatycznego? Co jeszcze mógłbym zbadać? Dodam, że tarczyca w normie. Acha, w moczu wykryto białko (50 mg).
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, proszę stosować się do zaleceń urologa, bez wyników osobistego badania i wyników dotychczas wykonanych badań nie można wskazać rozpoznania różnicowego. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy