Ślady brązowego śluzu z niewielką ilością krwi jako oznaka ciąży

Witam, Dziś zobaczyłam na bieliźnie ślady brązowego śluzu wraz z niewielką ilościa krwi. Jestem 10 dni przed okresem i nigdy wcześniej mi się coś takiego nie zdarzyło. Zauważyłam także, że ostatnio miałam lekkie bóle podbrzusza. Współżyłam ze swoim chłopakiem bez zabezpiecznia, ale nie doszło do wytrysku. Czy to może oznaczać ciążę?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie opisanych objawów ciąży nie można ani potwierdzić, ani wykluczyć. Wskazane jest natomiast wykonanie testu ciążowego, ale w celu uzyskania wiarygodnego wyniku test najlepiej wykonać w czasie spodziewanej miesiączki.