Smarowanie krost przy ospie u dziecka

witam coreczka ma 4 latka ma ospe i nie chce dawac się smarowac ma ich dosc duzo w okolicach oka i w miejscach intybnych goraczki nie ma ale moje obawy sa takie ze moze miec jakies powiklania te wieksze krosty z duzym wyslkiem i wielkim placzem da posmarowac ale gorzej z miejszymi moje pytanie czy musze smarowac codziennie i czy jesi nie bd wszystkie smarowane moze sie czegos nabawic mamy przepisane tabletki heviram i puder w plynie prosze o szybko i konkretna odpowiedz

Po pierwsze jak nie są to duze zmiany to nie trzeba smarować. po drugie myć skórę codziennie, tę zmienioną chorobowo też! (woda z mydłem)
Jeżeli trzeba smarować to fioletem gencjany.