Soczewki kontaktowe a niedotlenienie rogówki

Witam, zbyt długo nosiłam szkła kontaktowe. Po zmianie soczewek na inne pogorszył mi się wzrok nie tylko w soczewkach ale również w okularach, po zdjęciu szkieł czuję pieczenie w oku (w soczewkach tego nie czuć), poza tym wokół tęczówki zauważyłam sporo drobnych naczynek. Czy mogą to być objawy niedotlenienia rogówki? Co zrobić? Stosuję teraz krople nawilżające i noszę okulary, czy rezygnacja ze szkieł na ok. miesiąc powinna jakoś pomóc? Czy będę jeszcze mogła nosić soczewki, jeśli je zmienię?

Witam.Tak. nosiła Pani soczewki albo za ciasno dobrane albo złej jakości. Objaw wokół rogówki zaczerwienienia trzeba wyleczyć. Przerwa na 4-6 tyg. wskazana. Potem wrócić do soczewek markowych,nie tych innych. Powinno być dobrze. Kontrole pacjenta w soczewkach u lekarza co 6 m-cy. nie ma wtedy powikłań. Pozdrawiam