Wysoka krótkowzroczność a soczewki kontaktowe

Od urodzenia posiadam wysoką krótkowzroczność. Aktualnie oko prawe: -15,75 oko lewe: 16,50 / noszę okulary o wartościach: -15,50 ; -16,00. Kiedy wada była słabsza nosiłam szkła kontaktowe pro clear sphere -13.50. O jakiej wartości szkła kontaktowe powinnam nosić teraz? czy dla tak silnej wady istnieje możliwość szkieł kontaktowych jednodniowych? Wizytę u swojej okulistki mam dopiero pod koniec lutego a zalzy mi na tym zeby miec soczewki w lutym. Pozdrawiam serdecznie, Anna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma takiej możliwości, by dobrać Pani właściwe szkła kontaktowe w ramach porady internetowej. Tym bardziej, że ma Pani tak dużą krótkowzroczność. Koniecznie proszę zatem udać się w tym celu do specjalisty okulisty.