Spadek poziomu beta-HCG w ciąży
witam. bardzo prosze o porade. w sobote zrobilam test hcg wynosil 35291, test powtorzylam w poniedzialek i wyniosl 30855, czy to jakas niedobra oznaka, normy tych wynikow wskazuja ze jestem na przelomie 7/8 tc. czytalam w internecie ze hcg rosnie pomiedzy 8 a 10tc, czy moze w moim przypadku jest tak ze hcg pozostanie juz na takim poziomie czy ten spadek moze oznaczac cos niedobrego

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, poziom beta-hCG jest bardzo wysoki i prawidłowy dla ciąży. Na tym etapie przyrost poziomu hormonu nie jest już tak znaczny i opisywane różnice nie mają znaczenia rokowniczego - na tym etapie ciąży należy przede wszystkim zgłosić się do ginekologa i wykonać badanie USG.