Spłycenie lordozy szyjnej ze zmianami zwyrodnieniowymi

splycenie lordozy szyjnej, ze zmianami zwyrodnieniowymi i podchrzestna sklerotyzacja w stawach miedzykregowych oraz drobna brzezna osteofitoza od strony swiatla obnizonego krazka miedzykregowego C5/6-dyskopatia.Brzezne odczyny wytworcze wokol nieco przewezonej szpary prawego stawu obojczykowo-barkowego,z niewielkim skupiskiem zwapnien miekkotkankowych(7x4mm) w okolicy guzka wiekszegoglowy prawej kosci ramiennej. co to oznacza do jakiego specjalisty sie udac

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę się udać do specjalisty neurochirurgii/ortopedy bądź na początek do lekarza rodzinnego. Ważna jest także konsultacja z lekarzem, który zlecał powyższe badanie. Wynik wskazuje na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Pozdrawiam