Sposoby antykoncepcji dla młodej kobiety

Jestem młodą matką mam 6 miesięcznego synka Ja mam 24 lata współżyję z chłopakiem. Niechcę kolejnegob dziecka na dzień dzisiejszy... chciała bym się inaczej zabezpieczyć niż prezerwatywa, gdyż ostatnio pękła, jaki sposub antykoncepcji proponujecie. Proszę odp. Aneta Chcę współżyć ze swoim chłopakiem bez obaw...

Lek. Katarzyna Szymczak

W tej sprawie radziałybm skonsultować się z ginekologiem, konieczne jest badanie lekarskie oraz dokładnie zebrany wywiad. Wysoką skuteczność mają tabletki/plastry antykoncepcyjne, jednak jest szereg obostrzeń przed rozpoczęciem ich stosowania m.in karmienie piersią, ciężkie choroby wątroby
choroby układu krążenia, nadciśnienie, choroba wieńcowa
zaburzenia krzepliwości krwi, stany po zapaleniach żył oraz duże żylaki podudzi (zwłaszcza z ich stanami zapalnymi w przeszłości), itd stąd konieczność rozmowy z ginekologiem.
Pozdrawiam