Sposoby na przesunięcie okresu i stosowanie Duphaston

Witam, od roku zażywam duphaston od 16 do 25 dnia cyklu na uregulowanie cyklu. Jestem w 19 d.cyklu a niedługo wylatujemy na wakacje- problem w tym że spodziewany termin krwawienia wypada na podróż poślubną zakupioną w ostatniej chwili. Potrzebuję przesunąć okres o tydzień.Czy mogę stosować duphaston o tydzień dłużej? Proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie powinna Pani przedłużać przyjmowania Duphastonu aż o 7 dni. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.