Sposoby na złagodzenie przebiegu miesiączki u 53-latki przechodzącej menopauzę

Witam! Mam 53lata, od 2lat przechodzę menopauzę. Zdarzało się, że przez 0,5 roku nie miałam miesiączki. Ostatnio wystąpił 2 miesięczny brak miesiączki. Jednak po tej przerwie krwawienie jest bardzo obfite czy są jakieś sposoby na złagodzenie przebiegu miesiączki, czy takie obfite krwawienia są niebezpieczne? Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.