Spóźniający się okres a nieregularne miesiączki i niedoczynność tarczycy

Witam, jestem po drugiej ciazy,. Julke ur. 28,05,2013 pierwszy okres po ciazy dostalam 14,08,2013 dzis jest 26,09 i nadal nie dostalam nastepnego. dodam ze nie karmilam piersia a seks byl tylko z prezerwatywa z ktora zawsze wszystko bylo ok. Dodam ze przed ciaza miesiaczki byly nie regularne i mam niedoczynosc tarczycy. czy to mozliwe zeby okres spoznial sie tak dlugo??
ponad rok temu

Witam serdecznie. Przede wszystkim radziłabym skontrolować czynność tarczycy. Być może pod wpływem zmian hormonalnych w trakcie ciąży ponownie wyinukowała się jej niedoczynność co może mieć wpływ na opóźnienie menstruacji. Poza tym okres może spóźniać się z całkiem błahych powodów - stresu, przeziębienie, redukcji masy ciała czy zmiany siety,

Proponuję: diagnostyka hormonalna tarczyca: TSH, FT4
konsultacja ginekologiczna wraz z badaniami tarczycy + usg dopochwowe
Po wykonaniu badań być może będzie konieczne wykonanie rozszerzonej
diagnostyki hormonalnej