Spóźniający się okres a torbiel jajnika

Okres miałam dostać 24 paz. nigdy nie byl regularny, wystepuje po 30 badz po 32 dnich..moze nie powinnam panikowac ale poki co krwawienia nie widac. Objawy ktore zawsze towarzysza przed okresem mam ale nie wystepuje krwawienie. Wspołzyłam z chłopakiem ale nigdy nie było sytuacji że doszło do wytrysku w pochwie. Mam 19 lat i miałam problemy z jajnikami, miałam torbiel. Od czasu do czasu jajniki bola nie wiem czy to tez moze miec jakiś wpływ na to.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim, w celu wykluczenia ciąży, sugerowałabym wykonanie testu ciążowego. Po drugie jeśli Pani cykle są nieregularne, proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę - powinna wystąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Gdyby jednak nie wystąpiła, proszę skonsultować ze specjalistą ginekologiem. Wskazana będzie dokładniejsza diagnostyka, w tym wykonanie USG dopochwowego. Powodem braku miesiączki teoretycznie może być bowiem ponownie torbiel jajnika.