Spuchnięta kostka po stłuczeniu kolana i założeniu gipsu

Witam dzisiaj mija 3 t ygodnie jak mam kolano w gipsie jest ono stuczone bardzo silnie.Od paru dni zauwałyłzm ze mam spychnieta kostkę u tej nogi.Gips mam do samej kostki.Nie jest on ciasny.Prosze o radę co to może być ze kostka mi spuchła.Co sie może dziac w tym kolanie w tej nodze.Pilnie o rade

Renata GrzechociĹska

Prawdopodobnie kostka jest opuchnięta z powodu przeciążenia kończyny, osłabienia mięśni, co zmniejsza powrót żylny z tego rejonu i tworzą się obrzęki. Proponuję jednak wykluczyć inne przyczyny u ortopedy.