Stale podwyższony poziom fosfatazy alkalicznej u 3-letniej córki

Witam serdecznie U mojej 3 letniej córki stale występuje podwyższony poziom fosfatazy alkalicznej 328 U/l, mimo ze pediatra zlecił Vigantoletten 500 to wyniki nadal są podwyższone. Pozostałe wyniki morfologii są ok. Czy powinnam rozszerzyć diagnostykę i jakie dodatkowo badania wykonać dziecku? Inne wyniki:żelazo 18,9 mmol/l, wapń całkowity 2,24mmol/l, fosforany nieorganiczne 1,87mmol/l . Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Na pewno należy wykluczyć nowotworową i chorobę wątroby jako przyczynę wzrostu aktywności fosfatazy alkalicznej we krwi. Sugeruję w pierwszej kolejności wykonanie usg jamy brzusznej i kontakt z ortopedą.