Stan podgorączkowy, kaszel

Witam.Od kilku dni jestem przeziębiona tzn.kaszlę,mam stan podgorączkowy ( ok 37,7),bóle głowy itp objawy.Lekarz u którego byłam zapisał mi antybiotyk ( azigen 500mg) bo odksztuszana plwocina zaczęła mieć kolor żółtawo-zielony.Teraz po antybiotyku jest dużo lepiej,mniej kaszlę,nie mam temp.ale szczególnie w nocy mocno jeszcze kaszle i wówczas bardzo często odksztuszam plwocinę z krwią ,czy powinnam się martwić czy może to po tym przeziebieniu tak może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli odkrztusza Pani plwocinę z krwią to wymaga to niezwłocznej oceny lekarskiej! Proszę zatem nie zwlekać z wizytę u lekarza POZ. Najpewniej konieczna będzie także konsultacja pulmonologiczna.