Staphylococcus areus-szczep MSSA streptococcus oralis neiseria SPP

Witam, bardzo proszę o konsultację dotyczącą wymazu z gardła mojej 2,5 letniej córeczki a mianowicie w opisie z badania bakteriologicznego widnieję: wyhodowano: staphylococcus areus-szczep MSSA streptococcus oralis neiseria SPP czy są to niebezpieczne szczepy bakterii dla mojej córki i jak się je skutecznie leczy??? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam mama Julii

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Leczenie polega na wdrożeniu antybiotykoterapii zgodnie z antybiogramem. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.