Staramy sie o dziecko a mi nie staje - co robić?

Witam, staramy się z żoną o dziecko. Żona co miesiąc ma monitoring cyklu, co oznacza konieczność współżycia codziennie przez 3-4 dni. Nigdy nie byłem "ogierem". Optymalne współżycie dla mnie to 2 razy w tyg. No i dzisiaj doszło do katastrofy. Współżyliśmy wczoraj i przedwczoraj. Dzisiaj mimo starań żony nie podołałem, a to najważniejszy dzień. Nie czuję żadnego podniecenia, nie pomaga nawet pornografia. Czy lek na potencję pozwoli w tym ważnym okresie współżyć kilka dni pod rząd?
ponad rok temu

Witam!

Nie jest nieprawidłowością brak gotowości do tak częstego współżycia. Oczywiście, mogą je wspomóc środki stymulujące erekcję.
Jednak, co szczególnie ważne przy staraniach o poczęcie dziecka, zbyt częste stosunki prowadzą do znacznego osłabienia jakości nasienia i upośledzenia plemników. Stosowanie wspomnianego leku przy staraniach o dziecko nie jest oceniane również jako korzystne. Odradzam więc zbyt częste stosunki i zalecam ewentualną konsultację ze specjalistą.

Pozdrawiam