Starania o ciążę a leczenie flukonazolem

Dzień dobry! Chcemy z mężem rozpocząć starania o dziecko. Dwa tygodnie temu skończyłam 5-miesięczne leczenie flukonazolem w związku z nawracającą infekcją (Flumycon w dawce 1 tabletka 200mg na tydzień). Kiedy możemy bezpiecznie rozpocząć starania o dziecko? Ile cykli należy odczekać? Pozdrawiam i dziękuję za poradę!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Sądzę że jeżeli już było zakończone leczenie to można zacząć starania. można ewentualnie dla pewności poczekać 2 cykle.