Starania o ciążę a negatywny test ciążowy przy spóźnianiu się miesiączki

Witam, mam 20 lat. od jakiegoś czasu staramy się z narzeczonym o dziecko. 4 dni spóźnia mi się okres, a od 5 dni mam bóle miesiączkowe. Wykonałam test ciążowy i jest negatywny. Co to może oznaczać ?

Aleksander Ropielewski

Należy poczekać ok 7-10 dni i powtórzyć test ciążowy lub wykonać pomiar beta hCG we krwi. Przy ujemnym wyniku i dalszym braku miesiączki proszę skontaktować się z ginekologiem.