Starania o ciążę a wkładka wewnątrzmaciczna

Witam. Mam 19 lat. 6 lat temu urodziłam pierwszego synka. 30.10.17 roku lekarz zaproponował mi założenie wkładki domacicznej. Niestety powodowała u mnie silne stany zapalne przydatków i wizyty w szpitalu. W kwietniu 2018 postanowiłam ją wyjąć. Od tamtej pory staramy się z narzeczonym o dziecko. Nie omijamy żadnego dnia miesiąca a mimo to, co miesiąc pojawia się miesiączka. Czy zajście w ciążę może być spowodowane tym, że miałam tą wkładkę? Ostatnią miesiączkę dostałam 28.07.18 r. Bardzo proszę o pomoc. Zaczynam tracić nadzieję

Nie, brak ciąży nie jest wywołany obecnością wkładki kiedyś, może być problem np ze zrostami po stanach zapalnych - warto byłoby zbadać się dokładnie u ginekologa. Zrobić USG