Szansa na ciążę po wkładce wewnątrzmacicznej

Witam!
Mam takie pytanie, we wrześniu 2010 roku miałam usuwaną wkładkę domaciczną. Od tamtej pory staramy się z partnerem o dzidziusia i nic. Co miesiąc normalna miesiączka trwająca 3-4 dni, bardzo regularnie. Teraz jestem 2 dni po terminie i nadal jej nie ma, ból piersi straszny. Do tego pojawiła się zgaga.
Czy jest szansa, że w końcu nam się uda?
 

 

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam!

Zazwyczaj po usunięciu wkładki nie ma problemów z płodnością. Te kilka miesięcy to niedługi okres starań. Skoro jednak jak dotąd miesiączki pojawiały się regularnie, to szansa, że w obecnym cyklu doszło do zapłodnienia, rzeczywiście jest duża. Radzę wykonać test ciążowy, domowy z moczu lub od razu pewniejszy- test z krwi (badanie poziomu betaHCG we krwi).

Pozdrawiam serdecznie!
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Preejakulat i wkładka wewnątrzmaciczna

Dzień dobry.
Mam obawy, że przed stosunkiem podczas zakładania prezerwatywy mógł się dostać na nią preejakulat. Czy preejakulat może doprowadzić do zapłodnienia?

Dodam, że od trzech miesięcy mam założoną wkładkę miedzianą, ale boje się jej zaufać. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące wkładki miedzianej. Czy istnieje ryzyko ciąży tylko wtedy, kiedy wkładka się przesunie?
Dziękuję uprzejmie za pomoc i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Łukasz Kowalski
60 poziom zaufania

Droga Pani!

Opisano na świecie kilka przypadków zapłodnienia w wyniku wprowadzenia do dróg rodnych samego preejakulatu, jednak żaden z tych przypadków nie dotyczył kobiety zabezpieczonej przy pomocy wkładki wewnątrzmacicznej.
Skuteczność wkładki wewnątrzmacicznej oczywiście nie jest stuprocentowa, zresztą jak każdej innej metody. Przesunięcie się wkładki może skutkować zmniejszeniem jej skuteczności, ale nieznacznie. Działanie wkładki miedzianej polega na ciągłej stymulacji procesu zapalnego błony śluzowej macicy przez co nawet jeśli dojdzie do zapłodnienia, nie dochodzi do zagnieżdżenia zarodka.

W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy ewentualnie zgłosić się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak działa wkładka wewnątrzmaciczna?

Witam serdecznie. Jutro mam zabieg zakładania wkładki wewnątrzmacicznej.  Nie mogę jednak znaleźć o niej żadnych szerszych informacji. Proszę o jakiekolwiek informacje - zastanawiam się, czy ta wkładka naprawdę zapobiega zajściu w ciążę pozamaciczną? I jaką ma skuteczność w porównaniu do innych wkładek? Dodam, że jestem mamą cudnej córeczki :) - więc już rodziłam. Po ciąży przytyłam 40 kg i nijak nie mogę ich zrzucić, ponieważ mam wszczepiony implant - jutro go usuwam. Z ciężkim sercem zdecydowałam się na spiralkę. Boję się nie samej ciąży - bo jakbym mimo wszystko w takową zaszła - byłabym równie szczęśliwa jak przy pierwszej. Ale nie uważam się za kobietę non stop reprodukcyjną, więc jakaś przerwa by się przydała, a córcia ma dopiero 9 miesięcy. Boję się tylko, że jeżeli zajdę w ciążę przy spiralce - coś może stać się maluszkowi... i takiej informacji również nigdzie nie mogę znaleźć - a konkretniej - czy jeżeli zajdę w ciążę, to czy skutki uboczne i możliwość uszkodzenia płodu jest  wysoka? Bardzo proszę o wyczerpujące informację, ponieważ mieszkam w UK - i nie ma szans, żeby z którymś lekarzem konkretniej o tym porozmawiać. Tutaj jedyne co mogę usłyszeć, to procent skuteczności w zapobieganiu ciąży oraz że decyzja, czy chcę wkładkę, czy nie, należy do mnie - dostaję ulotkę i informację ustną od lekarza... że wszystkie informacje są w ulotce... Wiem, że to dość długie pytanie, ale proszę o wyrozumiałość :) Serdecznie pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam! Nie mogę wypowiadać się na temat konkretnego modelu wkładki wewnątrzmacicznej, gdyż byłaby to jakaś forma reklamy. Mogę Pani przybliżyć ogólne informacje dotyczące wkładek wewnątrzmacicznych, a konkretnie ich działań niepożądanych:
- wkładki zwiększają kilkukrotnie (5-7 razy) ryzyko zapalenia przedatków, co w przyszłości może utrudnić poczęcie (dlatego mimo wszystko nie poleca się wkładek kobietom, które w przyszłości chcą mieć dzieci),
- jeśli dojdzie do poczęcia, a wkładka nie zostanie usunięta na czas, zwiększone jest ryzyko poronienia, jeśli zaś wkładka zostanie usunięta w odpowiednim czasie - to donoszonych jest ponad połowa ciąż i rodzą się zdrowe dzieci,
- jeśli dojdzie do poczęcia, to ryzyko ciąży pozamacicznej jest 5-krotnie większe niż zwykle.
Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty