Szansa na ciążę po wkładce wewnątrzmacicznej

Witam!
Mam takie pytanie, we wrześniu 2010 roku miałam usuwaną wkładkę domaciczną. Od tamtej pory staramy się z partnerem o dzidziusia i nic. Co miesiąc normalna miesiączka trwająca 3-4 dni, bardzo regularnie. Teraz jestem 2 dni po terminie i nadal jej nie ma, ból piersi straszny. Do tego pojawiła się zgaga.
Czy jest szansa, że w końcu nam się uda?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zazwyczaj po usunięciu wkładki nie ma problemów z płodnością. Te kilka miesięcy to niedługi okres starań. Skoro jednak jak dotąd miesiączki pojawiały się regularnie, to szansa, że w obecnym cyklu doszło do zapłodnienia, rzeczywiście jest duża. Radzę wykonać test ciążowy, domowy z moczu lub od razu pewniejszy- test z krwi (badanie poziomu betaHCG we krwi).

Pozdrawiam serdecznie!