Starania o dziecko a Doksycyklina

jestem 5 dni po ow i wzielam jedna tablet doksycykliny a staram sie o dziecko,czy jezeli się okaże ze jest w ciazy to bedzie ta tablatka miala wplyw na plód ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, każdy lek przyjmowany w ciąży może wpływać też na płód, jednak w Pani wypadku wpływ na zarodek przy jednorazowym przyjęciu doxycykliny będzie najprawdopodobniej niewielki (zarodek, o ile doszło do zapłodnienia, nie zaimplantował się jeszcze w macicy).
Proszę jednak pamiętać, że nie należy przyjmować doksycykliny w ciąży.