Starania o dziecko w 25. dc po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Jestem trochę zorientowana I chciałam zapytać co to może znaczyć. Odstawiłam tabletki i staramy się o dziecko. Dziś jest 25 dzień cyklu po odstawieniu i miałam usg. Lekarz stwierdził że gdyby nie to że jestem przed miesiączka to by stwierdził że to ok 10 dzień i za chwilę będzie owulacja. Na usg wyszedł mi pecherzyk 15 mm i endometrium 6mm. Ja już sama nie wiem czy już czekać na miesiączke starać się jakby miała dopiero być owulacja.

Zazwyczaj zaleca się staranie o dziecko dopiero po 3 miesiącach od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. W okresie 3 miesięcy od odstawienia antykoncepcji hormonalnej jest bardzo duże prawdopodobieństwo występowania sztucznie wywołanej ciąży mnogiej. Najlepiej spokojnie obecnie poczekać jeszcze 2-3 miesiące.