Stłuszczona wątroba i otyłość brzuszna
Witam Zrobiłem sobie z ciekawości USG brzucha i wyszło mi, że mam stłuszczoną wątrobę. Zrobiłem więc także prywatnie badania krwi pod kątem wątroby. Proszę o interpretację wyników i zalecenia co dalej robić. Bilirubina 23 (norma 3-22) ASPAT 28 (norma 17-59) ALAT 35 (norma 21-72) LDH 766 (norma 313-618) Glukoza 96 (norma 70-99) Mężczyzna, 35 lat, lekka otyłość brzuszna, siedzący tryb życia, nie pijący. Dziekuje

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania
Witam serdecznie,
proszę wdrożyć aktywność fizyczną i zastosować dietę odpowiednia do niealkoholowego stłuszczenia wątroby.