Stłuszczona wątroba i otyłość brzuszna

Witam Zrobiłem sobie z ciekawości USG brzucha i wyszło mi, że mam stłuszczoną wątrobę. Zrobiłem więc także prywatnie badania krwi pod kątem wątroby. Proszę o interpretację wyników i zalecenia co dalej robić. Bilirubina 23 (norma 3-22) ASPAT 28 (norma 17-59) ALAT 35 (norma 21-72) LDH 766 (norma 313-618) Glukoza 96 (norma 70-99) Mężczyzna, 35 lat, lekka otyłość brzuszna, siedzący tryb życia, nie pijący. Dziekuje

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę wdrożyć aktywność fizyczną i zastosować dietę odpowiednia do niealkoholowego stłuszczenia wątroby.