Stosowanie Anafranil a tabletki antykoncepcyjne

Zażywam tabletki antykoncepcyjne Lesinelle.Czy mogę jednocześnie z tabletkami zażywać Anafranil 75 SR (1 tab/dobę) i czy nie zmniejszy to skuteczności antykoncepcyjnej?Czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana, czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie stwierdzono interakcji między powyższymi lekami i nie powinno wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Proszę jednak pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcyjnych.