Czy lek Atarax wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy lek Atarax wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? W internecie znalazłam informacje, że powinno się zachować 4 godz odstęp między tym lekiem a pigułkami. Mój lekarz psychiatra natomiast twierdzi, że jedynie zażywanie Ataraxu codziennie mogłoby obniżyć skuteczność. Czy jednorazowe zażycie tego leku (biorę go sporadycznie) bez zachowania 4h przerwy może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji? Zażywam mini pigułki Cerazette.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza psychiatry , lecz proszę pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji