Czy biegunka i picie dużej ilości wody wpływa na skuteczność tabletek?

Może mam obsesję, ale dręczy mnie jedno pytanie. W pierwszym tygodniu brania tabletek (zaznaczam, że biorę tabletki 6 miesięcy), to znaczy w 6. dniu zażyłam tabletkę leku y*** po czym miałam biegunkę, jednorazowy incydent, po 30 min od zażycia tabletki. Myślę, że ochrona została zachowana. Natomiast w 2. tygodniu, godzinę po zażyciu tabletki (wypiłam dość dużą ilość wody). Moje pytanie, czy moja ochrona jest zachowana. Czy picie, np. kubka wody zmniejsza działanie tabletki. W ulotce nic o tym nie ma. Bardzo proszę o informację.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Tylko ciężka biegunka i taka, która pojawiła się w ciągu 4 godzin od przyjęcia preparatu może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji. Nie należy mylić ciężkiej biegunki ze sporadycznym luźnym stolcem.

Wypicie dużej ilości wody nie powinno wpływać na wchłanianie preparatu. Antykoncepcja powinna być zachowana.

Redakcja abcZdrowie.pl